Results

Trail des Grands Ducs d'Alençon / 2019
61 - Radon - Orne - France

9

Nov



Tgda 15 Km
Running (on road)

214 arrivals
153 men | 61 women
average time : 01:56:10


ranking statistics modify filter
click on the participant's name to view the details of the times

Rank. Time Last name Club Bib Categ.  
1 01:08:44.97 MONTRAU Florent SL US VENDOMOISES ATHLETISME 2191 SE M
2 01:14:23.58 BECHET Guillaume CAP CONDE 2012 SE M
3 01:14:52.40 GAUDRÉ Adrien U.S. IVRY TRIATHLON 2098 SE M
4 01:15:28.44 CIEUTAT Mickael 2048 SE M
5 01:17:23.58 DENIS Quentin 2067 SE M
6 01:19:10.13 HEUZARD Nicolas ALENÇON TRIATHLON 2128 M0 M
7 01:19:41.34 COLLET Jordan 2051 SE M
8 01:20:45.01 BLOUIN Francis 2026 SE M
9 01:21:19.28 LEMESLE Maxime 2160 M0 M
10 01:21:35.79 DELAHAYE Benoit 2063 SE M
11 01:24:12.34 HARIVEL Alex 2121 SE M
12 01:24:42.21 HENOCQ Dorian ASAG NORD MAYENNE 2123 SE M
13 01:24:52.36 MARIE Pierre-Louis 2181 SE M
14 01:25:56.55 LEMARCHAND Marc 2159 M4 M
15 01:26:47.26 MAURICE Laurent PMTC 2184 M3 M
16 01:26:58.85 FANOUILLET Romeo 2083 M1 M
17 01:27:08.98 BARADU Dylan 2009 SE M
18 01:27:19.33 HÉRISSON Yvan 2134 SE M
19 01:27:28.64 DESAUNAY Laurent JA MONTFORT-GESNOIS 2070 M1 M
20 01:27:44.83 LEBRUN Mathieu 2155 M0 M
21 01:28:42.13 BLONDEL Christophe RAYON D’ECOUVES 2024 M2 M
22 01:28:49.38 BLON Yannis 2022 SE M
23 01:29:19.47 ROMAIN Cyril LES COUREURS PRES SEES 2226 M2 M
24 01:29:21.75 DESAUNAY Jeremy 2069 SE M
25 01:29:30.81 LORY David SL CA MAYENNE 2175 SE M
26 01:29:35.74 RICHARD Alex 2221 SE M
27 01:29:40.45 DERENNE Stephanie SL CA MAYENNE 2068 M2 F
28 01:30:04.64 HUET Benoit 2132 M0 M
29 01:30:09.64 DURAND Johan LE RAYON D'ECOUVES 2076 ES M
30 01:30:09.83 BLONDEL Alexis RAYON D’ECOUVES 2023 ES M
31 01:30:38.86 SALMON Martin ALENÇON TRIATHLON 2232 ES M
32 01:30:57.49 DUBOIS Julie 2072 SE F
33 01:30:57.64 LEFOYE William 2158 SE M
34 01:31:00.77 GODET Vivien 2108 M1 M
35 01:31:25.84 BERNARD Olivier 2015 SE M
36 01:31:58.12 HUBERT Charlotte DECATHLON LAVAL 2129 SE F
37 01:32:10.74 MALIVERNAY Benoît 2180 SE M
38 01:32:10.92 MARTIN Frédéric 2182 M1 M
39 01:32:37.95 EPINEAU Gérald 2080 SE M
40 01:32:42.31 LEPINAY Antony 2162 SE M
41 01:32:51.34 TROTOUX Thomas 2246 SE M
42 01:34:57.42 PLANCHAIS Arnaud 2201 M0 M
43 01:35:14.85 CANET Michel ALENCON TRAIL 2039 M5 M
44 01:35:22.81 BELLOCHE Joel 2014 M3 M
45 01:36:16.91 HENRIQUES José STMICROELECTRONICS 2124 M3 M
46 01:37:08.80 RENAULT Alice 2216 SE F
47 01:37:11.85 RAY Emmanuel 2213 M2 M
48 01:37:46.41 DUPONT Gail 2075 M0 M
49 01:37:56.04 HALEY Bruno 2119 M3 M
50 01:38:01.91 POTIN Samuel ALENCON TRIATHLON 2205 M2 M
51 01:38:27.32 GAUTIER Loic 2100 SE M
52 01:39:10.10 STAGNOL Florian 2236 M0 M
53 01:39:38.41 BLOT Antoine 2025 SE M
54 01:39:43.81 GIMONET Thierry 2105 M4 M
55 01:39:44.39 GIMONET Mathilde 2104 ES F
56 01:39:49.76 WARDAVOIR David A3 ALENCON 2250 M1 M
57 01:39:58.79 FRABOULET Jeanluc FRABOULET 2091 M3 M
58 01:40:06.23 FORETS Aurelien 2089 M1 M
59 01:40:55.51 ELLIS Hugo 2079 ES M
60 01:40:55.60 LEBOIS David 2153 M1 M
61 01:41:09.19 FENECH Paul 2085 ES M
62 01:41:11.65 FLANDRIN Théo 2087 ES M
63 01:41:12.28 JUIN David 2139 ES M
64 01:41:39.17 AUGUSTE Johann ALENÇON TRAIL 2005 M0 M
65 01:41:39.61 PLANCHAIS Emmanuel A3 ALENÇON 2202 M2 M
66 01:41:58.53 LHERMITE Jean-Philippe ALENÇON COURT 2170 M1 M
67 01:41:58.63 RAY Amelie 2212 SE F
68 01:42:05.49 GODEMENT Eric 2107 M3 M
69 01:42:41.19 LE BONNIEC Thierry 2148 M3 M
70 01:42:52.75 LECUYER Sylvie FLERS CONDÉ ATHLÉTISME 2157 M3 F
71 01:43:04.12 JAMMES Gregory 2138 M1 M
72 01:43:55.29 LIMOUZIN Lucy JA MONTFORT-GESNOIS 2173 M0 F
73 01:44:43.88 SOUCHARD Pierre GP SPORT LOISIR 2235 M0 M
74 01:45:14.58 CHANDAVOINE Freddy 2042 M1 M
75 01:46:04.07 FAUCHERET Ceric 2084 SE M
76 01:46:12.12 DELANDE Thibault 2065 JU M
77 01:46:17.54 GAUDRÉ Hervé AS CHAMPFREMONT 2099 M0 M
78 01:46:38.87 ANTOINE Corinne LE MANS TRIATHLON 2002 M4 F
79 01:46:43.98 VIDO Pascal MAMERS AC 2249 M2 M
80 01:46:59.57 GIMONET Christian RUNNING AT LE MANS 2103 M1 M
81 01:47:06.02 AURY Sophie LES COUREURS PRÈS SEES 2006 M1 F
82 01:47:11.04 LEROUX Fabrice JA MONTFORT-GESNOIS 2164 M0 M
83 01:48:36.90 GAUDRE Hubert ALENCON TRIATHLON 2097 M3 M
84 01:48:45.87 GUESNEROT Samuel 2114 M0 M
85 01:49:04.08 LERAY Bruno 2163 M1 M
86 01:49:17.35 LE PICARD Maud RAPV 2152 SE F
87 01:49:23.81 GISSELERE Yoann 2106 M2 M
88 01:49:34.85 LEROY Eric ASTMNA 2165 M3 M
89 01:49:35.87 BECHE Cyril XTREM DU VERDIER 2011 M1 M
90 01:49:46.34 BRUNEAU Emilie 2038 M0 F
91 01:49:46.54 PEZARD Mélanie 2197 M0 F
92 01:49:47.12 MAUX Arthur 2185 ES M
93 01:49:49.33 MERIGOT Damien STADE OLYMPIQUE DU MAINE ATHLETISME 2188 M1 M
94 01:50:23.30 GOUIN Stephane LES G.O 2110 M2 M
95 01:50:43.42 LE DANOIS Henri 2150 SE M
96 01:50:43.55 DUCHATEAU Thomas ALENCON TRIATHLON 2073 M1 M
97 01:50:44.97 BOIS Morgan ALENCON TRIATHLON 2027 SE M
98 01:51:02.22 RENAULT Alain FLERS CONDÉ ATHLÉTISME 2215 M3 M
99 01:51:39.56 GAUVRIT Alain 2101 M3 M
100 01:51:57.53 JÉRÔME Martin ARGENTAN TRIATHLON 2141 M2 M

Start  Previous 1 2 3 Next  End  



























COPYRIGHT/RESPONSIBILITY
Any reproduction of our calendar (whether partial or complete) or a descriptive sheet for a non-personal use, or any use in the context of commercial prospecting of the contact details will immediately give rise to legal proceedings.

The results are disseminated for information only on the basis of declarative information during registration, and communicated by the timekeepers or the organizers. The responsibility of Le-Sportif.com can in no case be engaged in the event of dispute or litigation on the aforementioned information.



Copyright © 2002 - 2021 / Studiodev SARL / Le-Sportif / Registration4all
All rights reserved.
CNIL declaration number: 1999972