Results

Trail des Grands Ducs d'Alençon / 2019
61 - Radon - Orne - France

9

Nov



Tgda 8 Km
Running (on road)

222 arrivals
130 men | 92 women
average time : 01:00:05


ranking statistics modify filter
click on the participant's name to view the details of the times

Rank. Time Last name Club Bib Categ.  
1 00:35:45.18 NICOLLEAU Brice 1185 SE M
2 00:36:13.01 TERROITIN Thomas 1239 SE M
3 00:36:29.48 PAVARD Clément LA FOULEE GESNOISE 1193 SE M
4 00:37:04.43 RAIMOND Thomas 1213 SE M
5 00:38:02.77 EPIPHANE Vincent RUNNING CONSEIL 1076 M1 M
6 00:38:44.60 DENIZART Fabien PMTC 1067 M1 M
7 00:38:44.71 THOMAS Adrien SL NANTERRE ATHLETIC CLUB 1243 SE M
8 00:38:52.09 GAREL-LE DYLIO Franck ASPTT ARGENTAN 1088 M1 M
9 00:39:03.43 MERCIER Nicolas 1166 SE M
10 00:40:25.91 ROSIER Florent LES COUREURS PRES SEES 1226 SE M
11 00:41:06.19 GUILLAUME Baptiste LA FOULÉE GESNOISE 1113 M0 M
12 00:41:18.03 BESNIARD Maxime PMTC 1018 SE M
13 00:42:16.87 GIBORY Thibaud 1095 CA M
14 00:43:31.30 PAVARD Georges LA FOULEE GESNOISE 1194 M4 M
15 00:43:34.20 LANGLOIS Anthony STADE ATHLETIQUE BAYEUSAIN 1135 M0 M
16 00:43:39.66 DAVOUST Jean Francois 1063 M1 M
17 00:45:42.96 CHANTELOUP Jossely’ 1040 SE M
18 00:45:43.63 MICHEL Alice SL OLYMPIQUE CLUB THIERVILLOIS 55 1171 SE F
19 00:45:44.07 LESOUEVE Antoine 1154 CA M
20 00:45:46.04 MOUVEAUX Edouard ZOOM VOLT RUNNERS 1182 M0 M
21 00:45:46.47 SICOT Laurie ZOOM VOLT RUNNERS 1231 SE F
22 00:45:48.86 GAREL LE DYLIO Myriam BAYARD ARGENTAN 1087 M1 F
23 00:45:49.22 COLIN Pascal COS SOURDEVAL 1051 M3 M
24 00:45:57.47 DAUTRICHE Alain 1061 M2 M
25 00:46:08.83 HOUEL Samuel 1118 M0 M
26 00:46:11.66 GEMY Pierre ASL CONDE SUR SARTHE 1092 SE M
27 00:46:14.18 RAOULT Hugo 1216 ES M
28 00:46:16.20 QUESNEL Francois 1210 M0 M
29 00:46:28.77 ASSIER Denis 1007 M2 M
30 00:46:38.95 POTIER Maxime 1205 SE M
31 00:46:40.15 VENARD Véronique ASL CONDE 1245 M2 F
32 00:47:54.77 BOURLES Lucas 1027 CA M
33 00:47:55.46 THAMRI Clementine ASL72 1240 SE F
34 00:48:34.61 PEQUIGNOT Michel SPORTITOUTOUS61 1197 M5 M
35 00:48:44.57 EPIPHANA Nicolas 1075 M1 M
36 00:48:55.17 DENOS Florian 1068 M0 M
37 00:49:16.79 PAUGER Gael 1192 SE M
38 00:49:23.23 RAGOT Pierre PIERRE RAGOT 1211 SE M
39 00:49:24.10 DANIEL Ronan PMTC 1060 M2 M
40 00:49:31.72 DAVID Nicolas 1062 M2 M
41 00:49:55.68 BELAIR Jean-Marc PSA RUNNING 1016 M2 M
42 00:50:02.82 BONDIE Julien 1021 M1 M
43 00:50:41.07 CHIVET David GENDARMERIE ORNE 1048 M3 M
44 00:50:47.14 GUILLIN Eddie 1114 M3 M
45 00:50:47.56 RENARD Charlène 1220 SE F
46 00:50:53.52 LEGENDRE Hervé 1146 M2 M
47 00:51:18.36 RIVIERE Olivier 1222 M3 M
48 00:51:19.23 BAYEL CHEVILLON Guillaume 1012 SE M
49 00:51:28.60 VIVIER Sacha 1248 JU M
50 00:51:40.79 MONNIER Jérémie 1176 SE M
51 00:51:41.00 CAUSSIN Frédéric 1039 SE M
52 00:51:44.10 DIDIER Sebastien 1070 M2 M
53 00:51:47.03 LAROZE Pauline 1136 SE F
54 00:52:18.19 FOURNIER Victor ALENCON TRAIL 1081 JU M
55 00:52:28.94 GIBORY Pascal ALENCON TRIATHLON 1094 M4 M
56 00:52:34.62 LEXELINE Franck LES AMIS DU COURBET 1158 M2 M
57 00:52:46.85 SCHERER Cyrille 1230 M4 M
58 00:52:56.01 LANGLAIS Alexandra 1134 SE F
59 00:53:25.87 POUPARD Laetitia AS CONDÉ SUR SARTHE 1207 M1 F
60 00:53:43.89 METAIRIE Raphael LES AMIS DU COURBET 1170 M2 M
61 00:54:10.74 PESNEAU Frédéric 1198 M1 M
62 00:54:12.76 BRETON Jean Baptiste 1029 ES M
63 00:54:31.66 BECHET Emilie LA VROOM RUNNING 1014 SE F
64 00:54:36.78 LEPROUST Maxime 1150 SE M
65 00:54:48.22 GUIBOUT Jimmy SAPEUR POMPIER ARGENTAN 1111 SE M
66 00:54:54.70 PIEDNOIR Amandine 1200 JU F
67 00:54:55.90 PASQUIER Freddy 1191 ES M
68 00:55:04.30 VIALE Celin 1246 M1 F
69 00:55:04.84 VIALE Damien 1247 M1 M
70 00:55:18.90 MONTIGNY Benoit SL CA NORD OUEST MAYENNAIS 1177 M0 M
71 00:55:42.58 LECOCQ-PRÉEL Clémentne 1142 JU F
72 00:55:49.06 LASNE Sandrine 1137 M1 F
73 00:55:49.34 GOULLEY Aurelie 1102 M0 F
74 00:55:50.06 GOULLEY Sebastien 1103 M1 M
75 00:55:50.94 LESAGE Sebastien 1153 M2 M
76 00:55:54.48 LEGENDRE Stephanie PMTC 1147 M2 F
77 00:56:01.19 MESNIL Arnaud 1169 M2 M
78 00:56:19.14 PLASSARD Jean-Christophe 1203 M4 M
79 00:56:19.44 MARTINEZ Jean-Pierre 1164 M4 M
80 00:56:23.47 CHAUVIN Romane 1046 SE F
81 00:56:37.53 GUIHENEUF Ludovic 1112 M2 M
82 00:56:40.83 GLEIZES Eddy 1098 SE M
83 00:56:41.65 BRIERE Beatrice 1030 M2 F
84 00:56:42.08 HUET Jeremy 1122 SE M
85 00:56:50.27 BRETON Fanny 1028 SE F
86 00:56:51.28 CARTIER Laurent 1038 M2 M
87 00:56:51.83 CHAPELLIERE Cyril 1041 M2 M
88 00:57:26.74 LEMONNIER Cedric 1149 M2 M
89 00:57:27.07 CODERT Francois Jea. 1050 M1 M
90 00:57:27.70 JANEAU Regis 1127 M3 M
91 00:57:37.98 MOREAU Patrice PSA 1180 M3 M
92 00:57:38.11 GRECO Jean-Michel PSA GROUPE 1104 M3 M
93 00:57:48.06 ALEXANDRE Véronique 1003 M1 F
94 00:57:48.40 POTTIER Pascal 1206 M1 M
95 00:57:52.73 CHAUVIN Mathilde ASL CONDÉ SUR SARTHE 1045 JU F
96 00:58:04.24 MEJZA Vincent 1165 M2 M
97 00:58:09.18 FORTIN Justine LA VROOM RUNING 1078 SE F
98 00:58:13.65 ANDREU Gilles 1005 M3 M
99 00:58:14.33 SALMON Marc 1229 M3 M
100 00:58:14.72 BOITIER Arnaud 1020 M2 M

Start  Previous 1 2 3 Next  End  



























COPYRIGHT/RESPONSIBILITY
Any reproduction of our calendar (whether partial or complete) or a descriptive sheet for a non-personal use, or any use in the context of commercial prospecting of the contact details will immediately give rise to legal proceedings.

The results are disseminated for information only on the basis of declarative information during registration, and communicated by the timekeepers or the organizers. The responsibility of Le-Sportif.com can in no case be engaged in the event of dispute or litigation on the aforementioned information.



Copyright © 2002 - 2021 / Studiodev SARL / Le-Sportif / Registration4all
All rights reserved.
CNIL declaration number: 1999972