Results

Trail'Eurre / 2020
26 - Eurre - Drôme - France

2

Feb

14 Km
Running (on road)

247 arrivals
193 men | 54 women
average time : 01:34:27

ranking

statistics modify filter
click on the participant's name to view the details of the times


(enter the first letters of the name or a bib number)


Rank. Time Last name Club Bib Categ.  
1 01:00:47.98 ZEROUAL Jaouad 229 SE M
2 01:04:40.22 VERMEILLE Come TEAM ELITE TRGV 224 ES M
3 01:04:41.21 GIRONDEL Benoit 100 SE M
4 01:05:35.82 FAURE Herve 88 M1 M
5 01:05:41.17 DUCULTY Bastien 80 SE M
6 01:06:07.71 CHANCRIN Camille ROUGEOT BEAUNE TRIATHLON 37 SE M
7 01:06:14.26 CORNUT Michael 49 M2 M
8 01:07:14.84 HALGRAIN Nicolas TEAM ELITE TRGV 111 M1 M
9 01:07:42.17 CARMIGNANI Mathieu CLUB 26 ALLAN 237 M1 M
10 01:08:37.71 LE NOIR DE CARLAN Baptiste 133 SE M
11 01:08:54.42 DAVO Jean-Christophe JC 62 M2 M
12 01:09:56.96 COSTE Quentin CHAROLS SPORT LOISIRS 50 SE M
13 01:10:31.61 VIGNAL Quentin 244 M0 M
14 01:10:56.09 CONSTANTINIDIS David AS CALUIRE ET CUIRE 48 M0 M
15 01:11:16.18 SAVOYARD Yvan 214 SE M
16 01:11:31.05 POTELET Jordan 241 SE M
17 01:11:50.18 DESPLANCHES Nicolas 73 M3 M
18 01:12:02.19 CAMPANELLI Simon TRGV TEAM NIMP 30 M0 M
19 01:12:20.97 MATTRAS Sylvain COURIR LIVRON LOISIR 150 M2 M
20 01:12:24.51 CLAVE Michael COMBOVIN TRAIL 44 M1 M
21 01:12:33.25 DE CASTRO Hugo GEFIELD 64 SE M
22 01:12:34.77 VIALA Clément 225 M0 M
23 01:13:29.54 POIGNANT Mickael CLUB 26 ALLAN 236 SE M
24 01:14:57.67 BOUVERET Morgan TRI 07 PRIVAS 23 M2 M
25 01:14:58.21 DIMNET Thomas 239 M0 M
26 01:15:45.33 DAYET Robin 63 SE M
27 01:15:52.21 PISEDDU Nicolas EA ROMANS-BOURG DE PEAGE 240 SE M
28 01:16:01.17 TERRAS Anthony 257 SE M
29 01:16:18.33 NAUROY Pascal 243 M3 M
30 01:16:21.49 VAURE Alexis YAYOS 223 SE M
31 01:16:50.34 GUIRAO François 109 M2 M
32 01:17:15.60 VIROIS Franck 253 M1 M
33 01:17:17.23 JASPART David 255 SE M
34 01:17:34.39 BOGIRAUD Vincent 17 M1 M
35 01:17:37.24 ESSAMLALI Redouane JOGGING CLUB PORTOIS 85 M3 M
36 01:17:38.76 TRIC Philippe JC PORTOIS 222 M4 M
37 01:17:48.71 LAVOINE Sebastien COMBEDIMANCHE SAS 132 M1 M
38 01:17:52.74 GIACOMONI Jonathan GERFLOR RUNNING 97 SE M
39 01:17:55.59 SOLLARIS Matthieu YAYOS 215 SE M
40 01:18:02.68 JALIFIER Nicolas 116 M0 M
41 01:18:05.75 HUGUES Fabien TGD ALLEX 115 M1 M
42 01:18:19.41 GUILLOUX Gregory 108 SE M
43 01:18:30.12 DOKOUTCHAEF Sebastien LA RAYE 75 M2 M
44 01:19:07.19 MAISONNEUVE Eddie COURIR LIVRON LOISIR 145 M1 M
45 01:19:34.10 DORNE David 78 M2 M
46 01:19:42.07 MEUNIER Denis VCP VERNOUX 154 M1 M
47 01:19:42.61 GONNET Sebastien TEAM KLAIRETTE 102 M1 M
48 01:19:45.13 ROUMEAS Damien 201 M0 M
49 01:19:59.01 PICCOLO Victor LES DIABLES DU BRÉZÈME 171 M0 M
50 01:19:59.44 SABATIER Laurent 206 M1 M
51 01:20:24.38 DESPESSE Jean-Marie JC PORTOIS 72 M4 M
52 01:20:46.58 GRONLIER Emmanuel 251 M3 M
53 01:21:30.65 DUCLAUT Grégory TRGV 259 M0 M
54 01:21:49.12 POIRAUD Eric 178 M0 M
55 01:21:51.73 PLASTRE Alexandre VALENCE TRIATHLON 175 M0 M
56 01:22:12.82 GUNSETT Patrick JCP PORTOIS 246 M4 M
57 01:22:18.60 JEAN Sébastien 119 M2 M
58 01:22:20.44 DRAGON Sébastien 249 M2 M
59 01:22:21.75 POURNAIN Gaetan 181 M2 M
60 01:22:59.35 GIOE Florian 99 M0 M
61 01:23:15.18 TARENNE Jimmy C.L.L 217 SE M
62 01:24:11.06 BOULLON Sylvaine EVA 07 238 M2 F
63 01:24:16.96 BARRE Benoit 9 ES M
64 01:24:21.33 ROCHE Johan TRI 07 196 SE M
65 01:24:30.94 ROUX Christophe 205 M2 M
66 01:24:42.32 COMBEDIMANCHE Sebastien 46 M1 M
67 01:24:44.17 PIOU Cyrille 252 M3 M
68 01:24:45.03 DAVID Arnaud 61 SE M
69 01:24:45.79 LEMAIRE Pascal CLL 136 M2 M
70 01:24:46.65 SAINSORNY Mickael 207 M2 M
71 01:24:49.16 HELMINGER Arnold 112 M1 M
72 01:24:51.22 CHASTEL Simon CHAROLS SPORT LOISIRS 40 SE M
73 01:24:51.87 COYNEL Jean-Luc 54 M5 M
74 01:24:52.63 GUILHOT Florian TRGV 105 SE M
75 01:24:57.10 BONNEL Stephan 20 M3 M
76 01:25:10.31 FARGIER Jerome 86 M2 M
77 01:25:13.80 BEGUE Jean Stephane 12 M0 M
78 01:25:50.01 CHARDON Jean Bernard 39 M2 M
79 01:25:51.20 CHATEL Mathieu HERMITAGE TOURNONAIS TRIATHLON 41 SE M
80 01:25:54.36 RICHARD Bastien 190 M0 M
81 01:26:03.22 ZOCCO Sandro 230 M2 M
82 01:26:37.45 CHAMBRIS Henri 36 M2 M
83 01:26:38.43 JARDON Christopher 118 SE M
84 01:26:39.63 PENEY Matthieu VALENCE TRIATHLON 165 SE M
85 01:26:41.05 GUILLAUD Sylvain MACADAM 07 106 M2 M
86 01:26:41.91 SALAZAR David 208 M1 M
87 01:26:43.12 RICQ Christophe 191 M1 M
88 01:27:02.78 POINT Julien 177 SE M
89 01:27:17.19 TATNGA Valentin CLUB 26 ALLAN 218 M3 M
90 01:27:25.38 LEBORGNE David 134 M0 M
91 01:27:31.06 ARNAUD Germain 245 M0 M
92 01:28:06.40 POMAREL Pierre-Jean JOGGING CLUB PORTOIS 179 M1 M
93 01:28:09.89 GINET Fanny 98 SE F
94 01:28:10.43 JANVIER Michel ATHLÉ SANTÉ ARDÈCHE HERMITAGE 117 M3 M
95 01:28:25.18 COYNEL Laurent 55 M0 M
96 01:28:44.22 GOUDARD Emmanuel 103 M3 M
97 01:29:11.11 LOMBARD David ANNONAY TRIATHLON 143 M1 M
98 01:29:23.57 LAVERDURE Nicolas JC PORTOIS 131 M1 M
99 01:29:24.00 COURSANGE Wilfried 51 M0 M
100 01:29:41.16 PHILIPPOT Daniel CAP UPIE 170 M2 M

Start  Previous 1 2 3 Next  End  

   [ haut de page ]




















services.le-sportif.com





COPYRIGHT/RESPONSIBILITY
Any reproduction of our calendar (whether partial or complete) or a descriptive sheet for a non-personal use, or any use in the context of commercial prospecting of the contact details will immediately give rise to legal proceedings.

The results are disseminated for information only on the basis of declarative information during registration, and communicated by the timekeepers or the organizers. The responsibility of Le-Sportif.com can in no case be engaged in the event of dispute or litigation on the aforementioned information.


Copyright © 2002 - 2022 / Studiodev SARL / Le-Sportif / Registration4all
All rights reserved.
CNIL declaration number: 1999972